صحيفه سجاديه
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 • رهبر معظم انقلاب در ديدار فرماندهان و افسران نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران مادر بيداري و حركت اسلامي در منطقه است  
 • 1390-11-23 16:14:41  
 • تعداد بازدید : 29   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • در 22 بهمن امسال به توفيق الهي همه خواهند ديد که مردم ايران چگونه به ميدان خواهند آمد  

  به گزارش راسخون به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت الله خامنه اي صبح امروز(چهارشنبه) در ديدار جمعي از فرماندهان، مسئولان و کارکنان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي در حسينيه امام خميني(ره)، مهمترين درسِ اقدام شجاعانه و خط شکني بزرگ نيروي هوايي در نوزدهم بهمن سال 57 را درک تأثيرگذاري ابتکار و اقدامِ به هنگام و لزوم حرکت رو به جلو با نگاه اميدوارانه به آينده دانستند وتأکيد کردند: تحولات اخير منطقه و بيداري اسلامي در ميان ملتها، نشانگر حقانيت و ادامه حرکت بالنده، و اسلامي ملت ايران است و اين حرکت مردمي بعد از گذشت 33 سال همچنان با طراوت و پرنشاط به سمت اهداف اصلي خود به پيش مي رود.


  در اين ديدار که همزمان با سالروز بيعت تاريخي جمعي از همافران نيروي هوايي ارتش با امام خميني (ره) در نوزدهم بهمن سال 1357، برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامي، حادثه نوزدهم بهمن را يک خاطره فراموش نشدني و نقطه اي درخشان در تاريخ انقلاب اسلامي برشمردند و افزودند: يکي از عبرتها و درس هاي اين رويداد تاريخي، درس اقدام، ابتکار، ايستادگي، کار به هنگام و تأثير آن در حرکت جامعه و کشور است.


  حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري شرايط بسيار حساس و سرنوشت ساز بهمن ماه سال 57، خاطرنشان کردند: اقدام جمعي از همافران نيروي هوايي ارتش در بيعت با امام خميني (ره)، در آن شرايط، کاري بسيار بزرگ بود که تأثير خود را گذاشت و موجب شتاب گرفتن تغيير روند امور شد.
  ايشان با اشاره به تأثير بالاي اقدام ابتکاري، به موقع و به هنگام در هر عرصه اي، تأکيد کردند: يکي از نتايج عبرت آموزي از اين حادثه تاريخي، متوقف نشدن در گذشته و حرکت رو به جلو با نگاه اميدوارانه به آينده است.


  رهبر انقلاب اسلامي افزودند: اگر کشوري بخواهد عزت، هويت، امنيت و منافع خود را به دست آورد، همواره نيازمند ابتکار ، کار و تلاش است.


  حضرت آيت الله خامنه اي، علت اصلي عقب ماندگي کشورهاي اسلامي در چند صد سال گذشته را، غفلت و توقف، و نداشتن حرکت متناسب با زمان و آينده دانستند و خاطرنشان کردند: نقطه مقابل غفلت، بيداري است که تحرک مي آورد و بايد در اين زمينه به گونه اي تلاش کرد که شتاب حرکت از شتاب جبهه مقابل بيشتر باشد.


  ايشان افزودند: رسيدن به شتاب مورد نظر در مسير حرکت رو به جلو، نيازمند تلاش مضاعف آحاد جامعه بويژه دولت، مسئولين بخشهاي مختلف و نيروهاي مسلح است.


  رهبر انقلاب اسلامي حرکت بيداري اسلامي در منطقه را نشانگر حقانيت جمهوري اسلامي ايران و پيشرفت حرکت نظام اسلامي دانستند و تأکيد کردند: امروز شعارهاي ملت ايران در سراسر منطقه فراگير شده و کشورهايي که دنباله رو جبهه استکبار بودند، اکنون در کنار ملت ايران هستند و اهداف و شعارهاي آنان را پيگيري مي کنند.


  رهبر انقلاب اسلامي افزودند: تحولات اخير منطقه نشان مي دهد که ملت ايران توانسته است در طول سه دهه، براي خود، ياوران، همراهان و همگاماني پيدا کند.
  حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: ما نمي گوييم که ملت ايران، تحولات اخير منطقه را بوجود آورده است اما ناديده گرفتن تأثير بيداري ملت بزرگ ايران در بيداري اسلامي منطقه نيز منطقي نيست.


  ايشان جمهوري اسلامي ايران را مادر بيداري و حرکت اسلامي در منطقه خواندند و افزودند: نظام اسلامي در حال حرکت به سمت هويتي حقيقي، ماندگار، مستحکم، قابل دوام و قابل دفاع در مقابل تهاجم ها است.


  رهبر انقلاب اسلامي در تبيين اين موضوع تأکيد کردند: هويت اسلامي، اتکاء به خداوند متعال، احساس عزت از مسلمان بودن، تکيه بر ظرفيت ها و نيروهاي خدادادي فردي، جمعي، ملي و طبيعي، و فراخواني دنيا به سوي ارزشهاي معنوي، اهداف والا و حقيقي نظام اسلامي است.
  حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد بر اينکه تمدن مادي غرب نتوانسته است خوشبختي و سعادت حقيقي را براي بشريت به ارمغان بياورد، افزودند: دنياي غرب و کشورهاي پيرو آن از غرق شدن در ماديگري، رواج آزاديهاي جنسي، و رهايي از معنويت و قيود الهي، هيچ بهره اي نبرده اند، زيرا علاوه بر اينکه عدالت، رفاه عمومي و امنيت تأمين نشده، نظام خانواده و تربيت نسل هاي آينده نيز با مشکلات بسيار جدي مواجه شده است.


  ايشان تأکيد کردند: پيام انقلاب اسلامي، پيام معنويت و ارزشهاي الهي و رهايي از اين حرکت بدبختي زا در دنياي غرب است.
  رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: البته اسلام در کنار معنويت، به تأمين نيازهاي مادي بشر در حد اعتدال نيز توجه ويژه دارد.


  رهبر انقلاب اسلامي، برگزاري جشن هاي مردمي در سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، در 33 سال گذشته را، در دنيا و در ميان انقلابها بي سابقه خواندند و افزودند: هر سال و حتي در بدترين شرايط جوي، ميليونها نفر در سراسر کشور، در 22 بهمن به خيابانها مي آيند و سالگرد انقلاب اسلامي را گرامي مي دارند، که اين موضوع نشان دهنده استمرار حرکت مردمي انقلاب است.


  حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: در 22 بهمن امسال نيز به توفيق الهي و با هدايت خداوند متعال، همه خواهند ديد که مردم ايران چگونه به ميدان خواهند آمد.
  ايشان در بخش ديگري از سخنان خود، نيروهاي مسلح را به ارتقاي معنويت و خودسازي، بالا بردن سطح آموزشها و انضباط و سازماندهي توصيه کردند و افزودند: حفظ انضباط در کنار تقويت روحيه برادري و آمادگي براي فداکاري و از جان گذشتگي در راه خدا، از ويژگيهاي نيروهاي مسلح اسلامي است.


  در ابتداي اين ديدار امير سرتيپ خلبان شاه صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش ضمن گراميداشت نوزدهم بهمن، سالروز بيعت تاريخي همافران با امام خميني (ره) گزارشي از توانمنديهاي داخلي و پيشرفتهاي نيروي هوايي ارائه کرد و گفت: ساخت و بکارگيري موشکهاي هوا پايه و هوا به زمين، موشکهاي ضد رادار، موشکهاي ليزري و بمب هاي هوشمند، افزايش توان عملياتي جنگنده بومي صاعقه، ارتقاء توانايي ها در جنگ الکترونيک و ساخت شبيه سازها، بخشي از اقتدار و توانمندي نيروي هوايي ارتش است.

  

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %0
  تعداد آراء :
  0
  امتیاز شما :