صحيفه سجاديه
ArticleID PicAddress Subject Date
{ArticleID}
{Header}
{Subject}

{Comment}

 {StringDate}
 
 
 • استقبال گسترده از ترجمه قرآن كريم استاد حسين انصاريان  
 • 1389-07-17 14:20:45  
 • تعداد بازدید : 444   
 • ارسال به دوستان
 •  
 •  
 • ترجمه قرآن كريم استاد حسين انصاريان با استقبال گسترده رو‌به‌رو شده است و ناشران مختلف تاكنون اين اثر را در تيراژ يك ميليون نسخه منتشر كرده‌اند.

  به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ ترجمه قرآن كريم استاد حسين انصاريان مورد توجه و استقبال علاقه‌مندان قرآن كريم قرار گرفته است.

  استاد بهاء‌الدين خرمشاهي در نقد و بررسي ترجمه‌هاي قرآن كريم ترجمه استاد انصاريان را يكي از بهترين ترجمه‌هاي موجود دانسته و از اين اثر قدرداني كرده است.

  ترجمه حاضر حاصل تلاش چهار سال مستمر استاد و با استفاده از منابع علمي ارزشمندي چون اعراب‌القرآن، مفردات راغب، المنجد، فروق‌اللغات، العين، مصباح المنير، فرهنگ معين، مجمع‌البحرين و تفاسيري مانند الصافي، الكشاف، مجمع البيان، الميزان، ايسرالتفاسير، نور الثقلين و روض الجنان به رشته تحرير درآمده است.

  متن ترجمه پس از سه بار باز نويسي و دوبار بازخواني به وسيله دو ويرايشگر، پيش از چاپ به متخصصاني از گروه بررسي تخصصي مركز بين‌المللي دارالترجمه قرآن كه نقد و انتقادشان مورد توجه محافل علمي است، سپرده شده و اساتيد و كارشناسان خبره دارالترجمه قرآن كريم اين اثر را از نظر نگارش ساده، روان و قابل فهم عنوان كرده‌اند.

  در اين ترجمه سعي شده تا مطالب به گونه‌اي خالي از ابهام و پيچيدگي بيان شده و تا حدي نزديك به مقاصد و معاني و آيات باشد.

  اين ترجمه كه پيش از اين توسط انتشارات اسوه، آيين دانش و دارالعرفان و به خط عثمان طه و استاد نيريزي و استاد اشرفي با ترجمه مقابل و ترجمه زير منتشر شده است‌، هم‌اكنون توسط سازمان دارالقرآن و چهار ناشر فعال قرآني در دست چاپ با تيراژ ميليوني است.

  تاكنون پيش از يك ميليون نسخه از اين اثر توسط ناشران چاپ شده و به دست علاقه‌مندان رسيده است.

  پيش‌بيني شده است كه در سال جاري و سال آينده در مجموع بيش از 2 ميليون نسخه قرآن كريم با ترجمه استاد حسين انصاريان به چاپ برسد

   
  نام :
  نام خانوادگی :
  ایمیل :
   
  متن :
  متوسط امتیاز :
  %100
  تعداد آراء :
  1
  امتیاز شما :